5 יתרונות בולטים בהשקעות נדל״ן בקפריסין

אם חשבתם לרגע שקפריסין היא יעד לוהט לחופשת בטן-גב, חשבו שוב. נראה כי בעשור האחרון ישראלים רבים מוצאים בה יעד אטרקטיבי להשקעות נדל״ן מניבות, הרבה בזכות המחירים האטרקטיביים, התשואות היפות, הטבות המיסוי והעובדה שאפשר לרכוש נכס במרחק של רק 45 דקות טיסה מישראל. בואו נראה את היתרונות הבולטים של השקעה בקפריסין.

מזג האוויר הים תיכוני לצד התרבות המקומית המערבית, הפכו את קפריסין ליעד תיירותי לוהט עם סביב 2.5 מיליון תיירים בשנה. אך לא רק, בעשור האחרון קפריסין נמצאת במגמת צמיחה מבחינה כלכלית ונדלנ״ית, ומשקיעים זרים ובעיקר בריטים, רוסים וישראלים ממהרים להשקיע באי הציורי ולרכוש דירות להשקעה, מתחמים מסחריים, לבצע ייזום של פרויקטים ועוד.

את המגמה של השקעות מטעם משקיעים זרים בקפריסין אפשר להבין, הרי התל״ג נמצא בעלייה, הכלכלה ושוק הנדל״ן יציבים מאוד, ישנן הטבות מס למשקיעים זרים, קפריסין חברה באיחוד האירופי EU ועוד. כל אלה תורמים רבות ליציבות של ההשקעה.

מה עוד גורם לקפריסין להיות יעד לוהט להשקעה רווחית?

מחירי הנדל"ן הנמוכים בקפריסין

אם נשווה את שוק הנדל״ן הקפריסאי לשוק הנדל״ן הישראלי, נראה פערים משמעותיים. כך לדוגמה בישראל בלתי אפשרי למצוא דירה במחיר הנמוך מחצי מיליון שקלים, בעוד בקפריסין במחיר של החל מ- 65,000 אירו, ניתן למצוא דירת שלושה חדרים במיקום אטרקטיבי. זוהי בהחלט נקודה מהותית בעבור אנשים שחסכו סכום כסף מסוים או שהשתחררו להם קרנות השתלמות ומעוניינים ליהנות מהשקעה סולידית.

שוק נדל״ן וכלכלה יציבים מאוד

הכלכלה בקפריסין יציבה מאוד לאורך השנים וניתן לומר כי לאורך ההיסטוריה קפריסין ידעה משברים בודדים  בלבד  כמו בשנת 2013 בה שוק הבנקאות בקפריסין חווה משבר בשל משבר החוב באיחוד האירופי והשאריות שנותרו ממשבר הסאב-פריים בשנת 2008 שהשפיע על כל העולם, אך כאמור עד מהרה קפריסין התגברה עליו ומאז היא בנסיקה כלכלית. אף משבר הקורונה אשר פקד את כל רחבי העולם בשנת 2021 לא פסח על קפריסין, אך כלכלת האי החזקה  הצליחה לצאת מהמשבר במהירות ושוק הנדל״ן והתיירות  לא רק שחזרו לקדמותם, אלא צמחו עוד יותר וכאמור נמצאים במגמת עלייה. ע"פ נתוני הרשויות באי  אחוז האבטלה בה אפסי.

עידוד משקיעים זרים ומתן הטבות מיסוי

המדיניות המרכזית של קפריסין היא לעודד משקיעים זרים לפתח ולהשקיע באי, בראיה שההשקעות והפיתוח יש בהם למשוך אף יותר תיירות ולחזק את הכלכלה המקומית. קפריסין עושה זאת בדרך של מתן הטבות מיסוי ידידותיות,  דבר המהווה פרמטר נחשק למשקיעים זרים המעוניינים ליהנות ממיסוי נמוך ולזכות  בשלל הטבות  כלכליות כמו שירותי בנקאות בינלאומיים ואף  קבלת תושבות, למי שמשקיע  סכום של מעל 300 אלף דולרים, באי.  

כיום משקיעים בקפריסין בעיקר אירופאים וישראלים הממנפים את הכלכלה המקומית. בשל ריבוי התיירים באי, קפריסין משקיעה משאבים רבים בפיתוח ענף התיירות  פיתוח מלונות, מרכזי בילוי, בתי קזינו, דירות נופש ומתחמים מסחריים.

להשקיע קרוב לבית

בעשור האחרון ישראלים רבים  משקיעים באי הציורי הנמצא במגמת צמיחה כלכלית ונדלנ״ית ורוכשים דירות להשקעה, מתחמים מסחריים, מבצעים ייזום של פרויקטים ועוד. המגמה של השקעות  מובנת, התל״ג של קפריסין נמצא בעלייה, הכלכלה ושוק הנדל״ן יציבים מאוד, ישנן הטבות מס למשקיעים זרים, קפריסין חברה באיחוד האירופי EU ועוד. כל אלה תורמים רבות ליציבות של ההשקעה.

יחד עם זאת, נכון שהחלום של כל משקיע ישראלי לרכוש נכס במיקום קרוב לבית  מה שבישראל  הדבר לא תמיד אפשרי וריאלי, עם מחירי הנדל"ן הגבוהים ובוודאי שלא עם סכום השקעה של פחות מחצי מיליון שקלים.

אם כך, היתרון של קפריסין  שהיא נמצאת במרחק של 45 דקות טיסה  בלבד, מישראל. (בדיוק זמן הנסיעה בין חיפה- לתל אביב, בלי הפקקים)  וניתן להגשים  בה את החלום בזכות הטיסות הרבות והזולות לאי שהפכו את השקעות הנדל"ן לקרובות, משתלמות ובטוחות יותר. בנוסף, רכישה וניהול נכס הפכו לנוחים ומאפשרים הזדמנות גם לבקר בנכס בשילוב עם נופש באי הקסום